Szinte minden európai ország törekszik Kínával a jó gazdasági viszonyra

2024. május 06. 15:33

Önmagában nem a kínai elnök látogatásának a ténye a problémás, a várható tartalma az.

2024. május 06. 15:33
Ungár Péter
Ungár Péter
Facebook

Nyitókép: MIGUEL MEDINA / AFP

„Xi Jinping, a kínai elnök ma Franciaországba érkezik. Innen majd hazánkba és Szerbiába látogat. Az európai körútjának geopolitikai jelentősége van, és nem független attól, hogy Macron elnök nemrég egy beszédében arról beszélt, hogy Európának Kína és az Egyesült Államok között kiegyensúlyozó hatalomnak kell lennie. 

Értelemszerűen fontos, hogy Európa és Kína között kiépüljön egy kölcsönös előnyökön alapuló erős gazdasági és kereskedelmi kapcsolat, szinte minden európai ország törekszik Kínával a jó gazdasági viszonyra.

Mégis fontos részlet az, hogy kölcsönös előnyökön alapuljon ez a kapcsolat, azok az akkumulátor és egyéb kínai ipari létesítmények, amelyek adókedvezményeket kapnak, szennyezik a környezetet, elhasználják a vizet, és nem adnak magyar dolgozóknak tisztességes béreket nem számítanak kölcsönösen előnyös gazdasági kapcsolatnak. A kínai befektetők előnye itt látszik, a magyarok előnye kevésbé.

Továbbá csak remélni tudjuk, hogy valaki, valamikor, még a várható bejelentés előtt elmagyarázza, hogy miért olyan reptéri vasút projektet kapnak meg a kínaiak, amik nem a meglévő vasútvonalak fejlesztésével teremtene összeköttetést a reptérre, hanem a létező tervekhez képest úgy köti össze a belvárost a reptérrel, hogy városainkból, így Győr vagy Szolnok és a reptér között nem lesz érdemi vasúti összekötés. 

Önmagában nem a kínai elnök látogatásának a ténye a problémás, a várható tartalma az. Már csak reménykedni tudunk, hogy a kölcsön előnyös gazdasági kapcsolat az is lesz, számunka is előnyös.”

Ezt is ajánljuk a témában

 

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 47 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
sexykitty-83
2024. május 19. 04:48
🍓 ️ ­­I­g­a­­z­i n­i­­­m­­­f­­­o­m­­­á­n­i­á­­k­­­ 👉 𝐖­𝐖­­𝐖­.­­𝐗­­𝟏­­­𝟖­­.­­­𝐅­𝐔­­𝐍
Box Hill
2024. május 07. 16:43
Mivel az USA-nak már legnagyobb kereskedelmi partnere kommunista Kína.
MaBaker
2024. május 07. 13:30
Buzgár Peti (ahogy ő hívta magát egy vita alkalmával: Buzi Zsidó) levegővétel közben idéz egy kis Schiffert, majd teljes arcát visszadugja a kínai elnök hátsójába.
tapir32
2024. május 07. 01:31
A nyílt társadalom, mint társadalomfilozófiai elképzelés az 1960-as évek végére megbukott. Ma már a nyílt társadalom popperi utópiája egy anakronizmus. Ha egy utópia megvalósul, az mindig totalitarizmushoz vezet. A társadalmak egymásra utalt emberekből állnak és az egymásrautaltságok hálózatában kell mindenkinek megtalálnia a saját szabadságát. A társadalom szövetét kívánja szétrombolni a „nyílt társadalom” destruktív ideológiája. Ami, éppen azért bukott meg, mert nem tudott mást ajánlani az embereknek, mint az önzést, az izolációt, a szorongást, a konyha moralizálást és a társadalom homogenizálását. A társadalom, mint egymásrautaltságok hálózata felbomlik ha, a neoliberálisok által hirdetett, az intézményekkel és a hatalommal szembeni bizalmatlanság és az egoizmus úrrá lesz a társadalmon. A társadalom együttélési szabályainak semmibe vétele nem más, mint a társadalom tagadása! Ez a neoliberalizmus programja! Az atomizált társadalom képtelen az önfenntartásra.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!